KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 13462087
*
nr 1346 2087
Pierre M Bresson
(f. 1941), Frankrike
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 44/95. Bladets mått: 75x55 ca
Pierre M Bresson, fransk bildkonstnär född 1941.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 18:21:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 14:47:26
1
150 kr
4/9 07:44:14
2
150 kr
4/9 07:44:14
1
150 kr (Budbetjänt)
4/9 07:44:47
2
200 kr
5/9 10:28:10
3
250 kr
6/9 08:35:50
4
350 kr
7/9 18:13:04
2
350 kr
7/9 18:13:04
4
350 kr (Budbetjänt)
7/9 18:14:21
2
400 kr
7/9 18:16:04
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik pierre m bresson
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19
*
Pierre M Bresson
Pierre M Bresson, fransk bildkonstnär född 1941.
Läs om budbetjänten
nr 1346 2087
Pierre M Bresson
(f. 1941), Frankrike
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 44/95. Bladets mått: 75x55 ca
Pierre M Bresson, fransk bildkonstnär född 1941.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 14:47:26 | 1 | 150 kr |
4/9 07:44:14 | 2 | 150 kr |
4/9 07:44:14 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
4/9 07:44:47 | 2 | 200 kr |
5/9 10:28:10 | 3 | 250 kr |
6/9 08:35:50 | 4 | 350 kr |
7/9 18:13:04 | 2 | 350 kr |
7/9 18:13:04 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
7/9 18:14:21 | 2 | 400 kr |
7/9 18:16:04 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carborundumetsning etsningar europa frankrike fransk franska franskt grafik pierre m bresson
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:19